Stoğu Biten Ürünler

Toptan Hediye Kutusu Fiyatları?

Toptan hediye kutusu fiyatları, hediyelik eşya satan mağazalar tarafından araştırılan konulardan biridir. Aynı zamanda tüketici tarafından da özel hediye kutuları ile sevdiklerine hediye vermek isteyen kişilerin merak ettiği konulardan biridir. Bu noktada toptan hediye kutusu fiyatlarının detaylı bir şekilde incelenerek siparişlerin oluşturulması mümkündür. Farklı modellerde, boyutlarda ve renklerde toptan hediye kutularının olduğundan bahsedilebilir. Bu noktada belirtilen hususlarda toptan hediye kutuları fiyatları da değişiklik göstermektedir.

Genel olarak hediye kutusu seçimlerinde kullanışlı ve kişinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek özelliklerde kutular tercih edilmelidir. Bunun yanı sıra hediye kutularının tercih edilme nedeni de göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin doğum günü için bir kutu seçilecekse bu konsepte uygun modeller incelenmelidir. Yuvarlak hediye kutusu, süslü kutu, kilitli kutu, kapaklı kutu gibi çeşitli kutu modelleri incelenerek en uygun olanlar seçilebilir. 

Toptan alımlarda eğer kutular boş hediye kutusu olarak satılacaksa çeşitlilik ön plana çıkmaktadır. Fakat asıl hediyeye özel bir kutu seçimi söz konusuysa adet sayısı daha önemlidir. Takıların hediye kutuları için minik boy hediye kutuları, anı ya da kahve gibi özel konsept kutular için orta boy kutular tercih edilebilir. Kutunun neye hizmet edeceği bu noktada önemlidir. 

Toptan Hediye Kutusu Çeşitleri Nelerdir?

Kullanım amacına göre birçok hediye kutusu türü bulunmaktadır. Karton kutu, strafor kutu, kraft kutu, gömlek kutusu, kırmızı hediye kutusu, dikdörtgen hediye kutusu, beyaz hediye kutusu gibi birçok hediye kutusu çeşidi vardır. Bireyler bu hediye kutusu çeşitleri ile sevdiklerini mutlu edebiliyorken  aynı zamanda hediye kutuları hediyeyi alan kişi tarafından çok amaçlı da kullanılabilmektedir. Bahsedilen hediye kutusu çeşitlerine ek olarak farklı konseptlerdeki  hediye kutuları genel olarak aşağıdaki gibidir. 

  • Yılbaşı Hediye Kutusu: Çocukluk yıllarının en unutulmaz anılarından bir tanesi de uzaktaki aile fertlerine yeni yılın müjdecisi olan kartpostallardır. Bu kartpostallar unutulmaya yüz tutmuş olsa da yeni yıl heyecanını tekrardan canlandırmak için dışı kartpostal desenleri ile baskılı bir yılbaşı kutusu modeli ile yılbaşı hediyesi hazırlamak nostaljik bir hediye olacaktır. Kar ve kış temalı fotoğraflara bastırılan seçenekler ile yakınlar için bir yılbaşı hediye kutusu oluşturulabilir. Bir yanı ile görselliğiyle mutlu ederken diğer yanı ile duygusal sözlerin yansıtılmasına yardımcı olan bu ürünler incelenmesi önerilen hediyelik eşyalar arasındadır. Yılbaşı hediye paketleri ile bireylerin yılbaşında kendilerini değerli hissetmelerini sağlamak mümkün hale gelir. 

 

  • Doğum Günü Kutusu: Doğum günü, insanların kendini en özel hissettiği günlerin başında gelir. Pek çok kişi sevdikleri ile bu özel günü kutlayarak unutulmaz bir gün geçirmek ister. Tabi bu gün içerisinde çeşitli hediyeler almak da kişilerin büyük bir mutluluk yaşamasını sağlayacaktır. Birbirinden farklı tasarım, renk, desen ve modellerde ki doğum günü hediyeleri ile onları şaşırtmak ve mutlu etmek mümkündür. Kişiye özel kutu, sürpriz hediye kutusu gibi kutu çeşitleri ile bireylerin doğum günlerinde özel ve değerli hissetmeleri sağlanabilir. 

Örneğin; uzaktaki sevgiliye, dosta, anneye, babaya telefon ederek doğum gününü kutlamak yerine bir hediye göndermek nostaljik bir deneyim sunacaktır. Hediye kutusunun içine yerleştirilecek hatıralar ile özel bir hediye paketi hazırlanabilir. Hediye kutusu büyük, küçük ya da orta boy gibi her hediyeye uygun boyutlarda da mevcuttur.

  • Kişiye Özel Kutu Modelleri: Kişiye özel bir şekilde sunulan hediye kutuları doğum günü, evlilik yıldönümü ve çeşitli özel günlerde tercih edilebilmektedir. Kişinin hobilerine, ismine, fotoğrafına göre dizayn edilebilen hediye kutuları özel bir hediye paketi hazırlamak isteyenler için tercih edilmektedir. 

 

  • Sevgiliye Hediye Kutusu: Sevgiliye hediye kutusu seçenekleri daha çok kalpli ya da romantik desenli hediye kutuları olmaktadır. Sevgiliye alınacak ilginç hediyeler konusunda pek çok kişi zorluk yaşar. Sevgiliye alınan hediyenin ya da hediyelerin konulabileceği bu hediye kutuları kalp şeklinde de olabilmektedir. Bu doğrultuda kişiye özel olarak hazırlanan ve sunulan hediyeler son derece dikkat çeken hediyelerdir. Sevgililer günü gibi günlerde de sıkça tercih edilen bu kutular ahşap, karton, plastik, demir gibi farklı maddelerden de üretilmektedir. Sevgiliye uygun boş hediye kutusu alınarak için özel hatıralar ya da hediyeler ile doldurulabilmektedir. 

Toptan Hediye Kutusu Nereden Alınır?

Hediye kutusu alışverişi eğer toptan olarak yapılacaksa muhtemelen ticari bir kurum tarafından yapılmaktadır. Toptan hediye kutusu internet üzerinde bulunan online alışveriş sitelerinden alınabileceği gibi kapalıçarşı ya da ikitelli gibi toptancıların bulunduğu lokasyonlardan da alınabilmektedir. Güvenilir bir internet sitesinden alışveriş yapmak genellikle taşıma zahmetini ortadan kaldırır ve çeşitli indirim fırsatları sunar. Birebir pazarlama yapmayı seven alıcılar için ise yüz yüze alışveriş daha uygundur. 

Toptan Hediye Kutusu Alımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Hediye kutularının kullanım alanları ve amaçları dikkat edilmesi gereken en önemli hususlar arasındadır. Boş hediye kutusu çeşitleri gibi araştırmalar yapılarak bu konuda hediye kutusunun kullanım alanları hakkında detaylı bilgiler edinilebilir. Toptan hediye kutusu çeşitleri; siyah hediye kutusu, küçük hediye kutusu, kapaklı karton kutu gibi kutu modelleri sunmaktadır. Hangisine ihtiyaç olduğunu anlamak için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır;

  • Kutunun hammaddesi: Kutunun ne ile üretilmiş olması toptan alımlarda önemli bir noktadır. Satış amacına göre hangi tür kutunun uygun olduğu önceden doğru belirlenmelidir.

  • Kutunun kullanım amacı: Kutu hangi amaçla kullanılacak en önemli noktalardan biridir. Örneğin sevgililer gününe yakın bir tarihte kutu alışverişi yapılıyorsa kalpli kutuların alım miktarı arttırılabilir. 

  • Kutu ne için alınacak?: Hediye kutusu boş olarak mı satılacak yoksa önceden hazırlanacak bir paketin parçası mı iyi belirlenmelidir. Kutunun içerisine ne konulacağına karar verilip alışverişin yapılması faydalı olacaktır.

            

           Toptan Hediye Kutusu Alımında Adet Sayısında Üst Sınır Var mıdır?

Her toptancı kutu firmasının kendine has bir sınırlaması ve fiyatlandırması mevcuttur. Söz konusu sınırlandırmalar ve fiyatlar ile ilgili detaylı bilgiye firmalar ile iletişime geçerek ulaşılabilir. Bu üst sınırı kutuların teslim tarihi, mevcut kutu sayısı, kutu modeli, lokasyon, teslim modeli gibi faktörler etkilemektedir. Toptancılar ile çalışırken önceden ayrım yaptırmak ya da sipariş vermek en faydalı çalışma biçimi olacaktır.